ZEER SLECHT GESTELD MET POLITIE CORONIE
Het gaat niet goed met de politie van het district Coronie.
In het district Coronie zijn er op haast bijna op elk vak tekortkomingen. Zo zijn slechts negen politieagenten beschikbaar die voor de orde en veiligheid moeten zorgen. Die verblijven ook in bouwvallige dienstwoningen.
“Vanuit hieruit vraag ik aan u, minister, dat men gaat kijken naar de huizen, want ze staan in weer en wind”, vroeg Joan Wielzen (NDP) aan minister Stuart Getrouw van Justitie en Politie in het kader van de begrotingsbehandeling. “En dat die huizen gerestaureerd worden en dat er gewerkt wordt aan capaciteitsversterking van het korps van Coronie.”
Even treurig is het gesteld met het politiebureau dat alsmaar niet afgebouwd kan worden. De politie is momenteel gehuisvest in een kantoorruimte van het Ministerie van Regionale Ontwikkelingen (RO) en die ruimte is niet geschikt om als politiebureau te fungeren. Van een cellenhuis is er geen sprake in Coronie.
“In het verleden is er een aanvang gemaakt met de bouw van het nieuw politiebureau en we vragen dat het afgebouwd kan worden”, gaf ze mee aan minister Getrouw.
Qua mobiliteit is het in Coronie ook slecht gesteld met de politie. “Jongstleden heeft het Korps Politie Coronie, die over twee auto’s beschikt, te horen gekregen dat ze één auto moeten afstaan aan het Westen. Als we maar over twee beschikken en één moeten afstaan, dan vraag ik me af dat, als er een calamiteit gebeurt waarbij er arrestanten vervoerd moeten worden naar Nickerie, wat er dan zal moeten gebeuren.” Het zorgpunt van Wielzen is dat dat de politie in een dergelijk geval voor enkele uren ambulant zal zijn, omdat de enige overgebleven wagen op weg naar Nickerie is.
“Als we die auto nog moeten afstaan, dan hebben we geen enkele in geval er een andere calamiteit ontstaat.”
Zij hoopt dat de politie in Coronie ook in aanmerking komt voor een van de nieuwe dienstwagens die onlangs zijn aangekocht door Juspol. “Zodat Coronie kan blijven beschikken over de twee politiewagens.”
UNITEDNEWS
