SURINAAMSE NEDERLANDERS VERLANGEN ERNAAR OM EEN AANTAL MAANDEN IN HET JAAR IN SURINAME TE WONEN

Foto’s collectie Dennis Lapar

De Hindoe Ouderenbond (HOB) doet goed werk voor de seniorenburgers in Den Haag en omstreken.

Dat was duidelijk zichtbaar op de bijeenkomst van 25 juni 2016 in Den Haag/Nederland, georganiseerd door De Hindoe Ouderenbond (HOB) en Stichting FinanceSuriname. De seniorenburgers waren naar deze bijeenkomst gekomen niet alleen maar om te luisteren, maar ook om mee te praten.

De medische zorg  en de veiligheid in Suriname zetten de seniorenburgers in Nederland, die in Suriname zijn geboren, aan het denken. Zij hebben twijfels om nu naar Suriname te gaan, gelet op de berichten in de Surinaamse media. De Surinaamse Nederlanders luisteren naar de Surinaamse radiostations via internet en lezen de Surinaamse kranten online. Het verlangen naar Suriname is bij de  Surinaamse Nederlanders nog steeds aanwezig en dit verlangen zal de komende jaren alleen maar toenemen.

Hieronder een paar sheets uit de keynote presentatie, die Dennis Lapar op de bijeenkomst “Wonen en Medische Zorg in Suriname” van 25 juni 2016 heeft behandeld:

65 plussers en Suriname 

  • De meeste 65 plussers willen in een huurwoning in een woonresort verblijven;
  • Veilig en netjes en een zorgverlener in de buurt;
  • Beschermd wonen( rustig kunnen slapen);
  • Een huurbedrag van ca € 350,– per maand;
  • Makkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer (lijnbussen);

 Hoe lang in Suriname verblijven? 

  • De 65 plussers zullen een aantal jaren in Suriname blijven wonen; ( de Nederlandse nationaliteit zullen zij niet opgeven)
  • Een groot aantal 65 plussers zal ná een aantal jaren naar Nederland terugkeren;
  • Redenen zijn : o.a. het verlangen naar hun (klein-)kinderen; medische verzorging vindt men beter in Nederland;het verlangen naar hun (tweede) vaderland ……….

De band tussen Nederland en Suriname zal altijd blijven bestaan

Wonen in Suriname 

  • Het besluit moet u weloverwogen nemen. Denkt u er goed over na. Suriname dreigt in verval te raken; de waarden en normen vervagen; criminaliteit neemt ernstige vormen aan; hoge inflatie, toename werkeloosheid, matige medische zorg ………………. 
  • Komt het weer goed in Suriname? 
  • Ja, het komt weer goed met Suriname.

 Suriname is en blijft een prachtig land met veel flora en fauna om te wonen.

 Samenwonen en Samenwerken in Switi Sranan ( de 4 S van FinanceSuriname)

Een groot percentage van de aanwezigen gaf echter te kennen nu even pas op de plaats te maken en de situatie in Suriname nauwlettend te zullen blijven volgen. De seniorenburgers werden in  de gelegenheid gesteld om vragen te stellen en zaken aan de orde te stellen. Het was een genoegen om  de seniorenburgers te horen spreken. De seniorenburgers, die aan het woord zijn gekomen, waren communicatief sterk.

De aanwezigen in de zaal hebben de verstrekte adviezen en tips dankbaar in ontvangst genomen.

Surinaamse Nederlanders willen hun kennis en ervaring overdragen aan hun broeders en zusters in Suriname. Wij zijn allen Surinamers. Laten wij dat aub niet vergeten.

 

Dennis Lapar, Columnist

 

Facebook Comments Box