GUYANA WIL SURINAME KOPPELEN AAN TWEEDE GROOT GASPROJECT IN BERBICE

In de plannen voor een tweede grootschalig gas-to-energy (GTE)-project kijkt Guyana nadrukkelijk naar Suriname als partner. President Irfaan Ali bevestigde dat beide landen in gesprek zijn over de integratie van Surinaams offshore-gas in een gezamenlijke pijplijn die moet uitkomen in Berbice, regio 6.

Volgens Ali kan samenwerking met Suriname de energiecapaciteit en economische waarde van het project aanzienlijk vergroten. “Als we hun gas kunnen integreren in onze pijplijn, ontstaat er een veel groter energiesysteem met meer economische kansen,” stelde hij tijdens een persconferentie.

Het nieuwe project is bedoeld als uitbreiding op het eerste GTE-project aan de westelijke oever van de Demerara-rivier, dat nog in opbouw is. Dat bestaande initiatief moet aardgas uit het offshore Stabroek-blok omzetten in elektriciteit via een LNG-installatie en een 300 megawattcentrale, met als doel de energiekosten op termijn te verlagen.

Ondanks dat het eerste project nog niet volledig operationeel is, bereidt de regering al een tweede fase voor. De verwachting is dat de energievraag in Guyana snel zal groeien, waardoor extra capaciteit noodzakelijk wordt.

Berbice moet daarbij uitgroeien tot een nieuwe industriële zone waar niet alleen energie wordt geproduceerd, maar ook ruimte ontstaat voor zware industrie zoals datacenters, kunstmestproductie en petrochemie. De regio trekt volgens de regering bovendien steeds meer internationale investeerders, met name uit de Verenigde Staten.

Daarnaast wordt gewerkt aan bijkomende infrastructuur, waaronder plannen voor een diepwaterhaven die de exportmogelijkheden moet versterken en de economische positie van het gebied verder moet uitbouwen.

UNITEDNEWS | REGIO

Gerelateerd aan: De-Sloanea-keuzedeel1-waarom-Suriname-moet-kiezen-voor-een-hybride-gasmodel

Facebook Comments Box