LUCHTVAARTDIENST ZEGT VERTROUWEN OP IN MINISTER JERRY MIRANDA
Het vertrouwen in minister Jerry Miranda van OWT & C, is er volgens de luchtverkeersleider die verenigd zijn in de bond Suriname Air Traffic Controllers Association ( Satca) niet meer.
De Satca heeft daarom al stappen ondernomen om met president Desi Bouterse in dialoog te treden. Tijdens een algemene ledenvergadering hebben de leden bepaald dat er op korte termijn vakbondsmiddelen zullen worden aangekondigd, waarbij volledige afsluiting van het luchtruim niet is uitgesloten.
De bond waarschuwt hiervoor omdat een gemaakte afspraak met Miranda waaronder de Luchtvaartdienst valt, tot twee keer toe een dag van tevoren werd afgezegd. De bond en haar leden zijn gebelgd over de vertraag tactieken die worden gebruikt. De noden van de werknemers worden naar hun gevoel, niet serieus genomen.
“Wij kunnen zo niet verder!
De aangekondigde verhogingen zijn kort gezegd niet genoeg. De Satca en zijn leden gaan voor een herwaardering en -beschrijving van hun functie. Bij de Fiso-implementatie in 2008 heeft men geen rekening gehouden met tal van zaken, waardoor een luchtverkeersleider in Suriname anno 2017 zeer ondergewaardeerd is”, zegt de bond onder leiding van Shakti Goerda.
De bond wijst op verschillende staatsbesluiten waarin de afdeling Luchtverkeersleiding opgenomen is in de classificatie van essentiële landsdienaren zoals onder meer de politie, de brandweer, de verpleging. “De werkgever, in deze de overheid, dient juist zodanige werkomstandigheden te creëren, zodat deze groepen werknemers tevreden en gemotiveerd hun werk kunnen doen. Echter zegt de bond dat uit de waardering en het gedrag naar de werknemers toe blijkt, dat er geen behoorlijk bestuur gevoerd wordt en bonden vaak worden gedwongen het uiterste middel te gebruiken.
“Er mag nagetrokken worden bij de dienstleiding wat anders dan bij deze minister, de relatie van het huidige bondsbestuur is geweest met ex-minister Andy Rusland. Waar begrip getoond moet worden door de Satca wordt dat ook gedaan, maar wanneer de bond in zijn recht staat en daarvoor wil opkomen moet ook dat gerespecteerd worden”
Satca gaat voor transparantie, integriteit en goede constructieve communicatie.
“Bedreigingen en intimidatie maken geen deel uit van onze missie en visie”, aldus de bond.
UNITEDNEWS