TABAKSAANDELEN:DEZE MAATREGEL KAN DE VERKOOP SERIEUS DOEN TOENEMEN

Foto: Pixabay

Tabaksaandelen daalden vorige week enorm en hebben hun verliezen nog steeds niet goedgemaakt. Beleggers reageerden bijzonder pessimistisch op het nieuws dat een Amerikaanse regulator de hoeveelheid nicotine in sigaretten wil verlagen. Is dit een koopopportuniteit of hebben de paniekverkopers gelijk?

De Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA), wil de hoeveelheid nicotine in tabaksproducten verlagen, zodat ze minder verslavend zouden zijn. Ook wil men het gebruik van aroma’s in e-sigaretten aan banden leggen.

Na het nieuws vielen aandelen als Philip Morris, British American Tobacco en Altria prompt met respectievelijk 7%, 12% en zelfs 18%!

Nu, een aantal dagen verder, staan ze nog steeds 3, 10 en 11 procent lager!

Opmerkelijk voor enkele van de meest winstgevende en stabiele aandelen in de geschiedenis van de beurs.

Wie in 1968 bijvoorbeeld één dollar in Altria investeerde zou nu $7000 bezitten. Dat is een groei van zo’n 20% per jaar gedurende bijna 50 jaar!

Bovendien zijn tabaksaandelen bekend als goede dividendbetalers en verhogen doorgaans elk jaar hun dividend.

Zullen de nieuwe regels hier verandering in brengen?

Als de geschiedenis een goede raadgever is niet! Verschillende anti-rookmaatregelen hebben zelfs de winstgevendheid van de sector verhoogd!

Een verbod op reclame leverde een miljardenbesparing op voor de tabaksgiganten. Steeds hogere taksen zorgden dat de prijs van de sigaretten zelf steeds onopgemerkt verhoogd kon worden.

Zal het deze keer anders zijn?

Het lijkt logischer dat mensen juist meer gaan roken naarmate de nicotine in sigaretten verlaagd wordt. Als de nicotine met de helft verlaagd wordt, hoeveel mensen zullen dan twee sigaretten roken in plaats van één? Hoeveel mensen zullen regelmatiger een rookpauze inlassen?

Het lijkt weer een van die goedbedoelde maatregelen die nadien als een boemerang terug in je gezicht vliegt.

Als deze analyse juist is, dan kan je veel geld verdienen door nu deze sector te kopen.

Bovendien zullen de nieuwe maatregelen nog een tijdje op zich laten wachten. Jaren misschien!

Alles moet nog in wetten gegoten worden, juridische procedures zullen uitgevochten worden, heel wat lobbywerk zal nog gebeuren…

…en al die tijd zal de tabaksindustrie gewoon vette winsten blijven boeken.

Bron: SM

Facebook Comments Box