OPPORTUNISTEN FRUSTREREN SOCIALE WONININGBOUW

Foto: Rechts Qiong Wu, directeur van Dalian Suriname | Dalian fase 1

Het is moeilijk om op te treden tegen opportunisten die zich aanmelden voor een sociale woning en zich voordoen als wanhopige burgers.

Achteraf blijkt dat velen, die een woning toegewezen hebben gekregen, deze verhuren aan derden om wat extra centjes te verdienen. Dit is niet het doel van het sociaal woningbouwprogramma van de overheid. Ook blijkt dat sommige personen, die in aanmerking zijn gekomen voor een woning, deze leeg laten staan omdat het niet hun primaire woonadres is. Dit zijn lessen die de regering heeft geleerd bij eerder uitgevoerde woningprogramma’s. 

Op Morgenstond is vrijdag nog een project van start gegaan waarbij er 400 sociale woningen worden opgezet. De woningen worden gebouwd door het aannemingsbedrijf Dalian en zijn onderdeel van het Fase II woningbouwprogramma voor de bouw van 700 huizen.

De overheid maakt zich zorgen dat ook in dit geval opportunisten er alles aan zullen doen om hun slag te slaan. Het Ministerie van Ruimtelijke Ordening Grond en Bosbeheer (RGB) kaatst de bal naar De Nationale Assemblee (DNA) om wetgeving te slaan dan wel aan te passen zodat opportunisten buiten de selectieprocedure worden houden. “Ondanks het feit dat de nood zo hoog is, zien wij dat enkele begunstigden niet in de woningen gaan wonen en deze onbeheerd op de projecten laten staan. Wat zijn de redenen?”, vraagt RGB-minister Roline Samsoedien zichzelf af. “Mensen verhuren de toegewezen woningen aan derden. De les is dat de huidige overeenkomst met betrokkenen de ruimte niet biedt tot intrekking. Het doel wordt hiermee niet gehaald”, waarschuwt de minister. “De screening en toewijzing van woningen moet zo snel als mogelijk uit de sfeer van de overheid worden gehaald, waardoor de transparantie groter wordt”, aldus minister Samsoedien.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box