HOUTHAKKERS KRIJGEN RUIMTE UIT ILLEGALITEIT TE TREDEN

Een grote groep houthakkers in Brokopondo krijgt de mogelijkheid om uit de illegaliteit te stappen en onderdeel te worden van de formele sector.

Het gaat om een groep van zeker 76 personen. Die hadden reeds een behoorlijk aantal bomen omgehakt, maar hebben beperkte markttoegang vanwege de illegale status van het hout. President Desi Bouterse besloot om hen eenmalig een generaal pardon toe te kennen. Daarin is ook opgenomen dat de houthakkers tot en met eind april de ruimte hebben om de boomstammen commercieel buiten het district te verkopen.

Na 30 april zal er wel sprake moeten zijn van een formele onderneming die belastingplichtig is en over een concessie beschikt. De 76 houthakkers zullen zich dus moeten bundelen en gezamenlijk een concessie aanvragen. “Wanneer het zover is, moeten ze zich houden aan de regels en na betaling van de retributie kan het hout naar de stad of elders worden getransporteerd”, zegt districtscommissaris Frederik Finisie.

Dit betekent dat het hout niet alleen geregistreerd zal moeten worden bij de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (SBB), maar ook bij het commissariaat.

De omgehakte bomen worden dan voorzien van een codering en geregistreerd in een kapregister dat door de districtscommissaris beheerd en afgestempeld wordt. “Die blokken komen uit de domeinen. Dat wil zeggen dat ze vrij zijn. Maar men moet het juiste pad bewandelen. Samen met mij en de president zullen we uitkijken hoe wij dat verder doen en dat dit achterwege gelaten kan worden”, aldus Finisie over de illegale houtkap in Brokopondo.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box