DOE MEE AAN HET DEBAT: HOE KUNNEN WE PLASTIC VERVUILING TEGENGAAN IN SURINAME?

“Er zitten 5,25 biljoen stukjes plastic in de oceaan (5.250.000.000.000)! 70% van het afval dat in de oceaan terecht komt zinkt naar de bodem van de zee. Dat wil zeggen dat al het afval dat we zien drijven slechts een heel klein deel is van al het afval in de oceaan.

80% van al het afval dat in de oceaan zit is afkomstig van land! De hoeveelheid afval die we in de oceaan dumpen is gelijk aan een vrachtwagen vol plastic per minuut ledigen in de oceaan. Als we op deze manier doorgaan zal in 2030 dit aantal veranderen naar 2 vrachtwagens per minuut en in 2050 4 vrachtwagens per minuut. 

Dit plastic vormt een gevaar voor al het leven in de zee, dieren raken erin verstrikt en eten het omdat het op voedsel lijkt. Maar het vormt ook een gevaar voor de gezondheid van de mens! De giftige stoffen die in plastic zitten kunnen zorgen voor kanker, geboorteafwijkingen, verminderde immuniteit, hormoonontregeling en andere kwalen.

Op zondag 21 juni zal een panel van lokale en internationale deskundigen dit probleem bespreken en discussiëren over de vraag hoe we plastic vervuiling kunnen tegengaan en hoe dit in Suriname mogelijk kan worden aangepakt.

Het publiek mag ook aan de discussie meedoen door vragen te sturen via Zoom en Slido (event code 52577).

*Doe actief mee aan dit debat*
via Zoom: 
of via Youtube: 

*U kunt het debat ook op de tv bekijken: ABC, Apintie, Pipel TV en RTV*Zondag 21 juni om 20:00 uur.

Meer info staat ook op de Green Heritage Fund Suriname Facebook Pagina en website.    

De link van de film “The Story of Plastic” hieronder;

https://indee.tv/screener/view/KwRsSZcV9WN6djKWA6QWEA4GX2pcJ9Hn/  

PERSBERICHT|GREEN HERITAGE FUND

Facebook Comments Box