ELON MUSK WAARSCHUWT DAT HIJ ADVERTEERDERS DIE TWITTER BOYCOTTEN ZAL OPENBAREN
Foto: Elon Musk versus George Soros
Twitter-eigenaar Elon Musk heeft gewaarschuwd dat hij adverteerders kan identificeren die zijn socialemediaplatform boycotten onder druk van linkse groepen, een beweging die waarschijnlijk tot tegenboycots zou leiden, aangezien de aanhangers van de miljardair terugvechten tegen het links Amerikaanse bedrijfsleven ter verdediging van de vrijheid van meningsuiting.
“Een thermonucleaire naam en schande is precies wat er zal gebeuren als dit doorgaat”, zei Musk vrijdagavond, verwijzend naar de scherpe daling van de inkomsten die hij op Twitter ziet omdat actiegroepen adverteerders onder druk zetten om het platform niet meer te gebruiken. Hij maakte de opmerking in reactie op een Twitter-bericht van Mike Davis, voormalig assistent van de Amerikaanse senaat, die suggereerde dat het blootleggen van de adverteerders de 114 miljoen volgers van Musk op het platform in staat zou stellen een tegenboycot te lanceren.
De CEO van Tesla voltooide vorige week zijn overname van Twitter van $ 44 miljard en beloofde de vrijheid van meningsuiting in Amerika te herstellen door een “digitaal stadsplein” te bieden waar een breed scala aan overtuigingen vrijelijk kan worden besproken. Tientallen linkse actiegroepen reageerden door te proberen adverteerders te overtuigen om te stoppen met zakendoen met Twitter, met het argument dat Musk het een “directe bedreiging voor de openbare veiligheid” zou maken door “schadelijke” inhoud toe te staan. Sommige van deze groepen, zoals Media Matters, worden gesteund door activist-miljardair George Soros.
Twitter vertrouwt voor meer dan 90% van zijn inkomsten op advertenties, hoewel dat kan veranderen onder Musk, die is begonnen gebruikers $ 8 per maand in rekening te brengen om de status “geverifieerd” op hun accounts te hebben. Biden haalt uit naar Twitter en Musk Musk, die de rijkste persoon ter wereld is met een fortuin geschat door Forbes op meer dan $ 208 miljard, zei eerder op vrijdag dat Twitter een “enorme omzetdaling had geleden als gevolg van actiegroepen die adverteerders onder druk zetten, hoewel er nog niets is veranderd met inhoudsmatiging. We hebben er alles aan gedaan om de activisten tevreden te stellen.” Hij voegde eraan toe dat de activisten “proberen de vrijheid van meningsuiting in Amerika te vernietigen”. “Wat betreft de vermindering van de kracht van Twitter, is er helaas geen keuze wanneer het bedrijf meer dan $ 4 miljoen per dag verliest”, zei hij. De getroffen werknemers kregen drie maanden ontslagvergoeding aangeboden.
