COCAÏNEHANDEL | ONDERZOEKS REPORTAGE NAAR HET NIEUWE COKE NETWERK IN FRANS GUYANA
Foto fragment: Saint–Laurent Marowijne rivier
Elke dag landt er op de luchthaven Parijs-Orly 100 kilo cocaïne om Frankrijk en zijn 600.000 verklaarde regelmatige gebruikers te bevoorraden.
De drugs zit verstopt in de bagage en het spijsverteringskanaal van passagiers op twee dagelijkse vluchten vanuit Frans Guyana, een Frans overzees departement. Dit zogenaamde “Guyanese” witte poeder is zo belangrijk geworden dat het volgens de Franse autoriteiten 20% van de grootstedelijke markt bevoorraadt.
Om de omvang en de oorsprong van dit fenomeen te begrijpen, analyseerde Le Monde satellietbeelden van de regio, verzamelde signalen van het luchtverkeer en analyseerde lokale politierapporten.
Dit onderzoek maakt het mogelijk om de toeleveringsketen van dit verkeer te reconstrueren en te begrijpen hoe en waarom bepaalde regio’s – Guyana maar vooral het buurland Suriname – daarvoor logistieke platforms zijn geworden.
#onderzoeksvideo
CRIME
