CYANIDE MEER DAN 5 JAREN IN GEBRUIK OP GOUDVELDEN | IMPORT VINDT LEGAAL PLAATS
Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) heeft zich gesproken over het gebruik van cyanide op de goudvelden. Hij zegt bekend te zijn hiermee.
Al decennialang wordt er kwik gebruikt bij kleinschalige goudwinning, maar de laatste vijf tot zes jaar wordt er steeds meer gebruik gemaakt van cyanide. De minister bevestigt dit. Vanuit het ministerie is er geen toestemming gegeven voor het gebruik van cyanide, maar het wordt wel legaal het land binnengebracht.
Minister Abiamofo zegt dat hij contact heeft opgenomen met de importeur van het middel en vroeg om een scheikundig rapport. Dit om te achterhalen wat het gehalte cyanide precies is dat gebruikt wordt op de goudvelden.
Het rapport werd ingeleverd bij het ministerie van NH, en doorgestuurd naar het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM). “Ik ben geen scheikundige, dus we hebben het doorgestuurd naar het ministerie van ROM”, stelt de bewindsman.
Hoewel kwik langzaam vergiftigt, heeft cyanide directe gevolgen die gelijk zichtbaar zijn in het milieu. Cyanide is echter wel afbreekbaar door zonlicht. De minister benadrukt dat er op basis van feiten en wetenschappelijke informatie besluiten moeten worden genomen, en dat er geen overhaaste beslissingen moeten volgen zonder gedegen onderzoek. “Want we kunnen dan dat besluit nemen om nu al bijvoorbeeld de import te verbieden, maar je zal dat wel op basis van goed onderbouwde wetenschappelijke data moeten doen.”
UNITEDNEWS

