30 BRICS LANDEN GAAN BINNENKORT DE AMERIKAANSE DOLLAR ALS HANDELS MUNT DUMPEN
Foto: Dilma Rousseff Voormalig President van Brazilië en Voorzitter van de NDB, de Nationale Ontwikkelingsbank van de BRICS landen, staat in het midden op de foto met functionarissen van de verschillende landen die interesse hebben getoond bij het toetreden tot de BRICS groep.
De stap zou de Amerikaanse dollar onder druk kunnen zetten omdat ontwikkelingslanden niet langer afhankelijk zouden zijn van de greenback. De wereldwijde financiële orde zou kunnen verschuiven van het Westen naar het Oosten, waardoor een nieuwe multipolaire economie ontstaat.
Volgens het laatste rapport heeft de BRICS-alliantie formeel aanvragen ontvangen van 25 landen om lid te worden van het blok. De 25 landen die hun interesse hebben getoond zijn Afghanistan, Algerije, Argentinië, Bahrein, Bangladesh, Wit-Rusland, Egypte, Indonesië, Iran, Kazachstan, Mexico, Nicaragua, Nigeria, Pakistan, Saoedi-Arabië, Senegal, Soedan, Syrië, de Verenigde Arabische Emiraten, Thailand, Tunesië, Turkije, Uruguay, Venezuela en Zimbabwe.
Op de lijst staan olielanden die miljoenen vaten olie en gas naar de VS en Europa sturen. Ze staan op een scharnierpunt en zouden betaling kunnen eisen met BRICS-valuta en niet met de Amerikaanse dollar. Dit zou de ontwikkelde westerse economieën in beroering kunnen brengen en het mondiale geopolitieke systeem kunnen herschikken.
De BRICS-alliantie bestaat uit vijf landen: Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Daarom doen er nu in totaal 30 landen mee om de Amerikaanse dollar te onttronen van zijn status als wereldwijde reservemunt door toetreding van BRICS.

Als al deze landen handelen met de BRICS-valuta en niet langer afhankelijk zijn van de Amerikaanse dollar, kan de greenback een klap krijgen. De Verenigde Staten zullen geen middelen vinden om hun tekort te financieren en de economie zou kunnen beginnen af te brokkelen.
Een handvol sectoren in de VS kan worden getroffen en op de lange termijn leiden tot banenverlies. Ook financiële sectoren zouden gevaar lopen door de vorming van de BRICS-valuta die zou kunnen leiden tot de degradatie van de Amerikaanse dollar.
GEO-POLITIEK

