AKKOORD TUSSEN POLITIEBOND EN REGERING OM ONRUST IN DE SAMENLEVING TE VOORKOMEN
Foto: Shivanand Ramlall
De Surinaamse Politiebond (SPB) heeft het beraad van haar leden opgeheven. Dit nadat het SPB-bestuur en de regering een akkoord hebben bereikt over de benoeming van Shivanand Ramlall tot commissaris van politie. De politiebond blijft op haar standpunt dat Ramlalls benoeming niet volgens de wettelijk vereiste procedures heeft plaatsgevonden en daarom geen stand kan houden.
Ramlall werd per resolutie door de president benoemd als commissaris van politie, nadat hij was aangesteld als de nieuwe directeur van Directoraat Nationale Veiligheid.
In een verklaring stelt de SPB dat het bestuur gisteren constructief overleg heeft gevoerd met de regering over de kwestie-Ramlall. “Beide partijen hebben in dit overleg onderkend dat het waarborgen van de nationale veiligheid van Suriname prioriteit geniet en dat elke vorm van onrust binnen de samenleving moet worden voorkomen”. Partijen hebben zich daarom ingespannen zodat elke vorm van inbreuk op de nationale veiligheid wordt afgewend en dat de rust in de samenleving kan worden bewaard.
Het SPB-bestuur heeft de regering erop gewezen dat het formeel kader waarbinnen de benoeming van Ramlall is geschied niet berust op een wettelijke of deugdelijke feitelijke grondslag “en dat om die reden de benoemingsresolutie geen stand kan houden en daarom moet worden ingetrokken”. De regering is, aldus de SPB, tot de constatering gekomen dat de benoeming van Ramlall op een andere wijze vorm zal worden gegeven, waarbij de inzichten van de regering en de politiebond hun ingang zullen vinden, met dien verstande dat de benoemingsresolutie wordt heroverwogen en ingetrokken.
Ramlall zal nu bij Presidentieel Besluit titulair benoemd worden tot commissaris van politie om de functie van directeur-DNV te kunnen uitoefenen. De benoeming zal vallen binnen een bepaald kader.
Zo zal Ramlall geen deel uitmaken van de formatie van het Korps Politie Suriname en zal hij geen salaris en bijbehorende emolumenten die horen bij de rang van commissaris krijgen. Voorts gaat de benoeming in op de dag dat hij werd aangesteld als directeur van DNV en vervalt zijn benoeming wanneer hij geen directeur meer is van DNV.
Verder zijn partijen overeengekomen dat achterstallige beschikkingen omtrent bevordering van politieagenten – ongeveer 200 – binnen zes weken zullen worden afgerond. Regering en bond zullen gezamenlijk werken aan een model dat voorziet in het efficiënter doen plaatsvinden van bevorderingen en benoemingen. Bevorderingen zullen voortaan plaatsvinden met uitreiking van de bijbehorende beschikkingen of resoluties. Ook is besloten dat het Politiehandvest zal worden gemoderniseerd. Daartoe zal binnen een maand een commissie worden samengesteld bestaande uit vertegenwoordigers van de regering en de SPB. Voorts is besloten om regelmatig overleg te voeren ter bevordering van functioneren van de politie.
UNITEDNEWS
