BEVELHEBBER KARTODIKROMO WORDT VERVANGEN
Foto|Kolonel Robert Kartodikromo
Bevelhebber Robert Kartodikromo zal in januari komend jaar vervangen worden.
Dit gebeurt op eigen verzoek van de legerbaas. Volgens minister Krishnakoemarie Mathoera van Defensie heeft hij de pensioengerechtigde leeftijd reeds bereikt, wat betekent dat hij met verlof gaat, en aansluitend daarop zijn pensionering. Het is vooralsnog niet duidelijk wie de nieuwe bevelhebber wordt. Er is een speciale commissie ingesteld om het Nationaal Leger door te lichten en voorstellen te doen qua samenstelling van de nieuwe leiding. Zo goed als zeker is dat er een herschikking komt in de verschillende hoge posten binnen het leger. Dit is niet ongebruikelijk bij de wisseling van de regeermacht.
Zelf praat Mathoera over een uitstekende relatie met de huidige bevelhebber. Die heeft tot zover zijn volle medewerking verleend aan het beleid van de nieuwe defensieminister. Echter ontkomt zij niet aan het feit dat de bevelhebber reeds 65 jaar is en toe is aan zijn pensionering. “Dat heeft hij zelf ook aangegeven”, zegt Mathoera. “Hij heeft ook een aantal verlofdagen. Dus we gaan de komende tijd inderdaad bezig zijn met selectie van een nieuwe bevelhebber”, aldus de minister.
Kartodikromo werd in maart 2019 door de toenmalige president, Desi Bouterse, aangesteld als bevelhebber der strijdkrachten. Tegelijkertijd zijn er ook nieuwe commandanten aangewezen voor de landmacht, marine en luchtmacht.
UNITEDNEWS
