DALIAN WIL SAMENWERKING MET SURINAME VERBREDEN | ONDERWIJS, SPORT EN NIEUWE INVESTERINGEN
De Chinese Dalian International Economic and Technical Cooperation Group wil haar samenwerking met Suriname uitbreiden met nieuwe investeringen en maatschappelijke projecten.
Tijdens een bezoek van een topdelegatie aan president Jennifer Geerlings-Simons is gesproken over een bredere samenwerking, waarbij naast infrastructuur ook onderwijs, sport en kennisoverdracht nadrukkelijk aandacht krijgen.
De onderneming maakte bekend haar betrokkenheid bij Suriname verder te willen verdiepen door technische expertise, financiering en geïntegreerde ontwikkelingsprojecten beschikbaar te stellen. Daarmee wil Dalian niet alleen bijdragen aan de verdere ontwikkeling van infrastructuur, maar ook aan sociale vooruitgang. De delegatie stond onder leiding van bestuursvoorzitter Zhao Xijin. Volgens het bedrijf markeert het bezoek een nieuwe fase in de inmiddels 27 jaar durende samenwerking met Suriname.
Tijdens het bezoek inspecteerde de Chinese delegatie verschillende lopende projecten, waaronder de zeewering aan de Weg naar Zee en een woningbouwproject. De circa 4,5 kilometer lange kustverdediging, met een investeringswaarde van ongeveer 11,22 miljoen Amerikaanse dollar, moet de kust beschermen tegen erosie en de gevolgen van getijdenwerking.
Ook werd het betaalbare woningbouwproject bezocht, dat bedoeld is om de beschikbaarheid van kwalitatieve woningen voor gezinnen te vergroten.
Naast de bestaande infrastructurele samenwerking kondigde Dalian nieuwe initiatieven aan voor de onderwijs- en sportsector. Het bedrijf zal de renovatie van twee scholen financieren om de leeromgeving voor scholieren te verbeteren. Ook wil de onderneming haar expertise op het gebied van Wushu inzetten om Surinaamse sporters beter voor te bereiden op deelname aan internationale toernooien.
Dalian stelt dat het in die periode heeft bijgedragen aan de aanleg van meer dan 1.300 kilometer aan wegen, de bouw van elf bruggen en de realisatie van 650 betaalbare woningen. Daarnaast zouden de projecten duizenden lokale arbeidsplaatsen hebben opgeleverd en honderden Surinamers technisch zijn opgeleid.
UNITEDNEWS
