FINANCIËLE EDUCATIE ESSENTIEEL VOOR ECONOMISCHE GROEI
Foto: De Governor van de Centrale Bank van Suriname, Maurice Roemer.
De Centrale Bank van Suriname organiseert een Financiële Educatie Minibeurs bij de ‘University of Applied Sciences and Technology Suriname- UNASAT’.
Om de samenleving beter de zaken in de financiële wereld te doen begrijpen wordt samen met actoren uit de financiële sector, maatschappelijke groeperingen en onderwijsinstellingen deze beurs gehouden. De beurs is afgelopen zaterdag geopend door Maurice Roemer, Governor van de Centrale Bank van Suriname.
Het thema van deze beurs is “Financiële educatie de motor achter financiële inclusie”. Met financiële inclusie wordt bedoeld het toegankelijk maken van financiële diensten voor alle lagen van de bevolking.
Governor Roemer is van mening dat financiële inclusie een belangrijke factor in het terugdringen van armoede en het vergroten van toekomstmogelijkheden. “Mensen die toegang hebben tot financiële producten en diensten en de nodige financiële vaardigheden bezitten, zijn beter voorbereid bij het nemen van financiële beslissingen”, aldus Roemer. Uit bevindingen van het in 2022 gehouden onderzoek is gebleken dat een derde van de ondervraagden geen bewuste financiële beslissingen maakt en dat 45% van de samenleving slechts het basisonderwijs heeft doorlopen. Het is de bedoeling de financiële geletterdheid in Suriname te vergroten.
PERSBERICHT|CDS

