PRESIDENT ALI ONTMOET PRESIDENT XI JINPING
Foto: De presidenten van Guyana en de Volksrepubliek China respectievelijk, Irfaan Ali en XI Jinping | Bron: Stabroek News
President Ali is in China om de openingsceremonie van de 31e zomereditie van de FISU World University Games bij te wonen. Volgens een bericht van het kantoor van de president vond de ontmoeting plaats in Chengdu, de hoofdstad van de zuidwestelijke Chinese provincie Sichuan.
Tijdens de ontmoeting verklaarde president Xi dat China en Guyana goede vrienden moeten zijn die elkaar vertrouwen en op elkaar rekenen, en dat beide landen kansen moeten delen, uitdagingen moeten aangaan, samenwerking moeten zoeken en samen ontwikkeling moeten bevorderen.
President Ali herhaalde in zijn opmerkingen dat Guyana vasthoudt aan het één-China-beginsel en merkte op dat China een belangrijke rol heeft gespeeld in de economische en sociale ontwikkeling van Guyana en het Caribisch gebied, niet alleen door zijn ervaring te delen, maar ook door waardevolle hulp te bieden bij de ontwikkeling van infrastructuur, verbindingen, gezondheidszorg en andere gebieden.
UNITEDNEWS | REGIO

