SURINAME STEEDS TE SCHANDE GEZET MET UITWIJKEN VLIEGTUIGEN NAAR FRANS-GUYANA

Het herhaaldelijke uitwijken van een KLM-toestel naar Frans-Guyana wegens het ontbreken van luchtverkeersleiders voor de landing, heeft geleid tot verontwaardiging en bezorgdheid binnen Suriname.

Marinus Bee, de voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), heeft krachtig gereageerd op de recente gebeurtenissen en benadrukt dat deze situatie het land internationaal te schande maakt. De frustratie komt voort uit het massaal wegblijven van luchtverkeersleiders op hun werkplek, wat heeft geresulteerd in een onacceptabele verstoring van het luchtverkeer.

Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft erkend dat dit gedrag wordt beschouwd als een vorm van protest. Hij heeft duidelijk gemaakt dat de regering niet in staat is om individuen te dwingen hun taken uit te voeren.

De zorgen worden verder versterkt door het feit dat de vicepresident enigszins machteloos leek in zijn reactie op het probleem. Hij erkende dat er inspanningen worden geleverd om meer luchtverkeersleiders op te leiden en dat dit een tijdsintensief proces is. Ondertussen blijft de situatie zorgwekkend en heeft het land te kampen met een groeiend imagoprobleem, vooral in de toerismesector.

De oproepen van de luchtverkeersleiders voor versterking en verbeterde werkomstandigheden zijn niet nieuw. Ze benadrukken de behoefte aan een menswaardige roosterindeling en betere arbeidsomstandigheden.

Om deze problemen aan te pakken, overweegt de regering verschillende opties, waaronder het mogelijk tijdelijk inhuren van buitenlandse luchtverkeersleiders. Hoewel dit een tijdelijke oplossing kan zijn, benadrukt voorzitter Bee dat deze stap alleen moet worden overwogen als er geen andere mogelijkheden zijn om de huidige situatie aan te pakken.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box