TELESUR GOT TALENT HERSTART IN ANS | TIEN SCHOLEN STRIJDEN OM DE TITEL

Na een afwezigheid van zeven jaar is de talentencompetitie Telesur Got Talent terug op het Surinaamse podium.

In de Antony Nesty Sporthal (ANS) is de editie van 2026 van start gegaan, waarbij scholieren van tien middelbare scholen het tegen elkaar opnemen op het gebied van zang, dans en drama.

Het evenement is een gezamenlijk initiatief van het ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport, telecomprovider Telesur en diverse partners. Het hoofddoel is om jongeren tijdens de schoolvakantie een zinvolle tijdsbesteding en een podium voor talentontwikkeling te bieden. De openingsronde vond plaats in aanwezigheid van minister Lalinie Gopal (Jeugdontwikkeling en Sport) en minister Dirk Currie (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur).

Minister Gopal benadrukte tijdens de opening de noodzaak van een structureel platform voor de jeugd. “Jongeren bezitten enorm veel talent, maar het ontbreekt vaak aan mogelijkheden om dit te identificeren en professioneel te begeleiden,” stelde de bewindsvrouw. Zij deed daarbij een beroep op het bedrijfsleven en maatschappelijke partners om gezamenlijk op te trekken:

“We zeggen wel dat de jeugd de toekomst heeft, maar laten we ook de daad bij het woord voegen. We moeten nu investeren om te voorkomen dat we een generatie verliezen.”

Aan de competitie ging een landelijk selectietraject vooraf waarbij dertig scholen in verschillende districten werden bezocht. Van de vijftien aanmeldingen zijn er uiteindelijk tien geselecteerd voor het hoofdtoernooi: het NATIN, VWO 4, Imeao 2, HAVO 3, HAVO 4, SMO, AMS, Lyceum 1, Lyceum 2 en Scholengemeenschap Para. Tijdens de pre-show kregen de afzonderlijke scholen elk twee minuten de tijd om hun acts te introduceren.

De competitie telt in totaal tien shows, die worden afgewerkt op de dinsdagen en vrijdagen. De presentatie is in handen van Tirza Perk en Priscilla Graanoogst. De beoordeling ligt bij een vakjury bestaande uit Brigitte Hilversum, Rodney Deekman en gastjurylid Alida Neslo.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box