WAAROM JE NOOIT EEN WEBSITE MOET LATEN BOUWEN DOOR EEN NEEFJE

Vanuit de quickscans die ik maak voor Brand Engineers kom ik ze vaak tegen, websites die gemaakt zijn door familieleden, buren of vage kennissen. Allemaal goed bedoelde hulp, maar vaak schiet je er niet zoveel mee op. De bouwers in kwestie hebben de nodige kennis om een website te bouwen. Al is deze kennis soms wat gedateerd. Uiteindelijk zit je met een website die niet voldoet aan de visuele en technische eisen van deze tijd. En ja, probeer dan nog maar eens om grote wijzigingen door te voeren. Heilige huisjes. Niet echt handig.

De nadelen van weinig online marketing kennis

Ik kom vaak websites tegen die nog in pure html gemaakt worden. Htm…wat? Juist, pure code zonder een CMS erachter. Hierdoor heb je niet de vrijheid om zelf aanpassingen te doen of tekst te plaatsen. Dat is behoorlijk jammer, want hoe ga je nu pagina’s aanpassen of blogs plaatsen?

Het gebrek aan een (goed) CMS heeft nog een ander groot nadeel. Deze websites voldoen meestal niet aan de technische eisen waardoor je niet vindbaar bent in Google.

Het gebrek aan een goede pagina indeling, teksten en technische specificaties zorgt er uiteindelijk voor dat de website niet meer is dan een digitaal visitekaartje. En ongeacht wat je daarvoor hebt betaald is het altijd te duur. Goedkoop blijkt dus ook voor websites duurkoop.

Maar een website laten maken is duur

Dat valt gelukkig wel mee. Het hangt natuurlijk wel van je wensen af. Je kan het zo duur maken als je zelf wilt. Een goede basis website gebouwd op WordPress heb je al vanaf een paar honderd Euro. En in dit geval heb je de beschikking over een gebruiksvriendelijk CMS dat ook geschikt is voor zoekmachine optimalisatie. In de markt zie je dat standaard websites in WordPress al worden aangeboden rond de €500,-.

Waar moet je op letten bij het bouwen van een website

Maar let vooraf goed op wat je in de toekomst wilt gaan doen. Het kan zijn dat je daarom nu al andere keuzes moet maken bij het bouwen. Hierdoor kan het zijn dat je website iets duurder wordt, maar bespaar je op termijn veel extra kosten. Maar het begint allemaal bij de vraag wat je wilt gaan doen. Wat het doel is van de website en hoe jij je marketing gaat inzetten.

Ben je van plan om een website te laten maken? Loop dan eens onderstaande vragenlijst door:

  • Welke gratis CMS systemen zijn er en welke past bij mij?
  • Is het systeem geschikt voor zoekmachine optimalisatie?
  • Kan ik zelf eenvoudig wijzigingen doorvoeren en content plaatsen?
  • Wat is het doel van mijn website en wat moet er absoluut op staan?
  • Moet ik bezoekers sturen naar een actie (aanvraag, aankoop, etc)?
  • Wat is mijn budget?
  • Hoeveel website bouwers zitten er in mijn directe omgeving?

Laat je goed informeren en ga niet direct in zee met iemand in je omgeving die een website kan bouwen. De hulp is natuurlijk vreselijk aardig, maar wees vooraf wel kritisch over de mogelijkheden. Dat bespaart je in de toekomst veel geld.

 

Ruud Schoen

Facebook Comments Box