WEGENAUTORITEIT GRIJPT IN OP BESCHADIGDE TOURTONNELAAN | HERSTELWERKZAAMHEDEN GESTART
De Wegenautoriteit Suriname is zondag 26 juli gestart met dringende herstelwerkzaamheden aan de Tourtonnelaan. Het traject tussen de Henck Arronstraat en de hoofdingang van het ‘s Lands Hospitaal kampt al langere tijd met aanzienlijke slijtage, diepe gaten en opgeschoven straatklinkers. Om de verkeersveiligheid te herstellen, wordt de weg met hoge prioriteit aangepakt.
De slechte staat van het klinkerwegdek veroorzaakte reeds lange tijd oponthoud en frustratie bij weggebruikers. Projectleider Joy Meye geeft aan dat het ingrijpen noodzakelijk werd na dagelijkse inspecties. “Wij constateerden dat de veiligheid voor weggebruikers steeds verder achteruitging. Daarom hebben we besloten dit project met prioriteit uit te voeren, zodat de gemeenschap snel weer over een veilige en duurzame weg beschikt,” aldus Meye.
De werkzaamheden omvatten het volledig verwijderen van de oude bestrating, het controleren en egaliseren van de ondergrond, en het opnieuw aanleggen van de straatklinkers.
Het project staat los van het reeds lopende landelijke rehabilitatieprogramma dat de Wegenautoriteit momenteel uitvoert in districten zoals Para, Nickerie en andere delen van Paramaribo. Vanwege de acute situatie bij het ziekenhuis is dit traject als spoedproject toegevoegd.
Om de overlast voor het verkeer te beperken, wordt er voornamelijk buiten de spitsuren gewerkt en geldt er een gedeeltelijke wegafsluiting:
- Verkeer vanuit de Henck Arronstraat richting de Tourtonnelaan is tijdens de werkzaamheden niet mogelijk.
- Verkeer vanuit het noorden kan de Henck Arronstraat wel blijven bereiken.
Als de weersomstandigheden het toelaten en de voortgang gestaag blijft, verwacht de Wegenautoriteit de werkzaamheden binnen twee tot drie dagen af te ronden.
UNITEDNEWS
GERELATEERD AAN: WAT KUNNEN WE LEREN VAN DE SURINAAMSE GATEN?
