BOUTERSE: GEEN PLAATS VOOR DESTRUCTIE IN DEMOCRATIE

President Desi Bouterse heeft dinsdag in de Nationale Assemblee onomwonden gezegd dat in de democratie die hij voorstaat er geen plaats is voor destructie.

Overigens is er geen enkele wet noch regelgeving waarin hij zich terug kan vinden m.b.t.  straatacties en demonstraties, maar die moeten dan wel bijdragen tot verrijking van de democratie. Voor constructie en reconstructie. “ Wanneer we uit gaan van goede wil en bedoelingen ga ik er van uit dat we op dezelfde golflengte zijn. Pas dan kunnen die acties het etiket krijgen van ‘ The next level’ in de ontwikkeling van het land.”, zegt Bouterse.

De president, wil daarom dat er geïnstitutionaliseerd overleg is tussen maatschappelijke groepen de vakbeweging en het bedrijfsleven. Zonder dat zal het geen enkele regering lukken oplossingen te brengen. Hij merkt op dat ontwikkeling een zeer gecompliceerd proces is. Mensen hebben allerlei aspiraties en ambities maar ook belangen. Echter kunnen die belangen tegenstrijdig zijn. Noden en behoeften in de samenleving moeten dan goed beluisterd worden en in een geïntegreerd programma worden gestopt waar ze naar billijkheid en redelijkheid worden opgelost.

Bouterse zegt dat de regering voorstaander is van een volksgerichte economie waar sociale en economische ontwikkeling hand in hand gaan. Bij ontwikkeling moet er volgens het staatshoofd sprake zijn van een uitgesproken éénheidsideologie. Vooral in deze Multi raciale samenleving op vele vlakken. “ We moeten als natie daarom samen bouwen aan sociaal economische verzelfstandiging met nationale doelen, en onze weg vinden in de regio en in de wereld”, zegt Bouterse. Volgens hem kan Suriname dit onmogelijk alleen doen. Er is ondersteuning nodig van andere landen. Zeker die landen waar de voorouders van de Surinamers vandaan komen.

Dekolonisatie
President Bouterse zegt dat voor het bereiken van ontwikkeling dekolonisatie een dringende vereiste is, wil Suriname deel worden van authentieke ontwikkelingen. Ontwikkelingen dus die van de Surinamers zelf komt en waar de Surinamer centraal staat. Een goed voorbeeld daarvan is het rijke noorden en de geïndustrialiseerde wereld. Wat volgens de president niet vergeten moet worden is dat bij die bereikte ontwikkeling kolonisatie een belangrijke rol heeft gespeeld. Honderden jaren lang heeft uitputting plaatsgevonden. Naast slavernij en contractarbeid hebben sociale eb educatieve onderdrukking een grote rol gespeeld. Het resultaat is grote armoede en onderontwikkeling in het zuidelijk deel van de wereld. “ We hebben geen keus dan ons zelfstandig verder te ontwikkelen. Bouterse beveelt aan het boek van de wetenschapper en historicus genaamd ‘Decolonisation the mind” aangevuld met boekwerken van Anton de Kom, op te nemen in het curriculum van het primaire en secundair onderwijs. Dit is nodig omdat volgens Bouterse mensen een ideologische basis missen om processen te beoordelen en conclusies te trekken..

UNITEDNEWS|WILFRED LEEUWIN

Facebook Comments Box